• Oferta pracy!

     •  

      Dyrektor Zespołu Szkół w Opaleniu poszukuje nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

       

      Zatrudnienie od lutego 2024 na pełen etat.

      Informacja: tel. 58 535 18 70

    • PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE
     • PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE

     •  

      10 stycznia trzy grupy przedszkolne gr.B, gr.OA i OB pojechały do Kwidzyna na spektakl teatralny pt.:

      "Alicja w krainie czarów”.

      Gościnnie na scenie Kino-Teatru wystąpili aktorzy z Teatru Muzycznego Forte.

      „Alicja w krainie czarów” to przepiękna opowieść, która rozwija wyobraźnię, wzbudza wiele emocji i dodaje odwagi, żeby kroczyć przez życie pewnie oraz walczyć i nie poddawać się nawet gdy nadzieja jest nikła. Bowiem czasami rzeczywistość robi niespodzianki i podsyła odpowiednią osobę, która pomoże gdy stajemy na rozdrożu. Pokazuje, jak wiele może nam dać otwartość na innych oraz potwierdza życiową maksymę, że pogoń za ideałami odbywa się krętą i niepewną drogą.

      To doskonały musical dla wszystkich, ponieważ każdy w tej historii znajdzie coś dla siebie. Nasi młodzi widzowie-przedszkolaki zostali zachęceni do wspólnej zabawy i zaangażowani w serię nieprzewidzianych wydarzeń na scenie.

      Widowisko było zachwycające szczególnie poprzez unikatowe, przestrzenne kostiumy i grę świateł podkreślające nastrój scen.

      W tej scenerii była to dla nas opowieść Magiczna 🙂

      M. Librecht, M.Rulińska, J.Stangel

     • PODZIĘKOWANIE

     •  

      W imieniu uczniów klas I-III z Opalenia oraz Pieniążkowa serdecznie dziękujemy

      Radzie Rodziców

      za ufundowane książki.

       

      Dyrekcja ZS w Opaleniu

    • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W SMYKOLANDII
     • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W SMYKOLANDII

     •  Dnia 22 grudnia grupy 3,4 i 5 latków wybrały się na wspólny wyjazd do Smykolandii. Podczas wizyty w sali zabaw oprócz szaleństw w kulkach czekało na nas spotkanie z elfami, panią mikołajową oraz z samym Mikołajem. Dzieci ozdabiały skarpety, grały na instrumentach kolędę, tańczyły, przygotowywały herbatkę zimowa dla Mikołaja oraz ozdabiały chatki z ciastek.

      Na koniec przyszedł Święty Mikolaj, który wręczył nam słodkości. Przedszkolaki wróciły bardzo zadowolone ze spotkania.

      Dziękuję za opiekę nad dziećmi pani Agnieszce Skwarlińskiej

      Wychowawca Ewelina Dziadzio, Magdalena Rulińska

     • KONKURS NA ,,NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ"

     •  Dnia 20 grudnia zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny

      pt. ,,Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa"

      zorganizowany dla grup przedszkolnych. Wpłynęło 35 prac, wszystkie były piękne.

      Kategoria 3,5 latki:

      I miejsce Henryk Wyrzykowski

      II miejsce Natalia Gedowska

      III miejsce Gabriela Koc

      Wyróżnienia Julia Powierża

       

      Kategoria 5,6 latki:

      I miejsce Liliana Potulska

      II miejsce Natalia Alaszewska

      III miejsce Wiktor Winkiel

      Wyróżnienia Szymon Rybak, Basia Hofman

      Ewelina Dziadzio

    • Jasełka
     • Jasełka

     •  

      W piątek 22 grudnia 2023 roku tradycyjnie odbyło się przedstawienie z okazji

      Świąt Bożego Narodzenia.

      W tym roku w przestawieniu jasełek brali udział uczniowie klas 1-3. Dzieci pięknie przedstawiły scenkę rodzinnego oczekiwania na święta. Wszystkim bardzo podobał się taniec aniołków. Całość uświetniły kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. 

       

      Przed jasełkami odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie mieli okazję podzielić się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali ulubione kolędy.

       

      Święta za dwa dni, z tej okazji życzymy wszystkim

      Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

       

      Wychowawcy klas 1 – 3 oraz nauczyciele wspomagający proces kształcenia edukacji.

      W TYM SAMYM DNIU ODBYŁY SIĘ TEŻ JASEŁKA W SZKOLE W PIENIĄŻKOWIE.

      Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
      Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
      Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
      Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski...”

       

      Przedszkolaki z Pieniążkowa – Sówki i Pszczółki postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadziły w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

      Przygotowały pod okiem swoich nauczycieli uroczyste Jasełka, do których pilnie się przygotowywały.

      Przedstawienie, które wystawiły 22 grudnia 2023 roku było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Na Jasełka przybyły wszystkie przedszkolaki, uczniowie szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście: pani dyrektor Katarzyna Zander oraz rodzice przedszkolaków. Na początku spotkania Pani dyrektor życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Następnie mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się skorzystać z zaproszenia babci i przenocować w ubogiej stajence. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, gwiazdeczek, dzieci, aniołów, diabełków, babci, biedronki, pasterzy oraz mędrców ze wschodu przeplatana była kolędami i pastorałkami.

      Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, pani Malwiny, pani Mireli, rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.

      Na zakończenie zgromadzeni goście zostali zaproszeni do przedszkolnych sal, podzielili się opłatkiem a następnie zasiedli do stołu wigilijnego.

      Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i świątecznych zwyczajów lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje między sobą i najbliższymi.

      M. Jankowska-Dejna i M. Librecht

    • Wyjazd do kina klas II a i III a
     • Wyjazd do kina klas II a i III a

     •  

      Dnia 20.12.2023 r. klasy II a i III a z Opalenia wybrały się do kina w Grudziądzu na film pt. "Wonka".

      Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Twórcy filmu przedstawiają oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem.

      To żywiołowe i pomysłowe wieloelektronowe widowisko pokazuje widzom młodego Willy'ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy'ego Wonkę, wszystko jest możliwe.

      Myślę, że tego dnia dzieci wyszły z kina zadowolone i pełne dobrych emocji. Z przesłaniem, że z pomocą przyjaciół naprawdę dużo rzeczy jest możliwe.

      Po filmie udaliśmy się pieszo do McDonalda na posiłek, a zaraz po nim powróciliśmy do szkoły, a potem do domu.

      Dziękujemy paniom: Beacie Bieniek, Marcelinie Zapadka i Wiolecie Czarnowskiej – Rocławskiej za pomoc w opiece nad uczniami.

       

      Wychowawcy klasy III a i II a

      Karolina Koc i Anna Cichewicz

     • Świąteczny wyjazd do kina.

     • Tuż przed tegorocznymi świętami klasy 4a,4b,4c i 5a wybrały się na film doskonale wprowadzający w świąteczny nastrój “Jak zostać Świętym Mikołajem 3”.

      Film był ciekawy, wciągający i świetnie łączył rzeczywistość z elementami magii, co sprawiało, że uczniowie z zainteresowaniem śledzili wątek. Wyjazd do kina w Grudziądzu był okazją do integracji wszystkich naszych uczestników wycieczki zarówno z Opalenia jak i Pieniążkowa. Dobre nastawienie podczas wyjazdu udzielało się wszystkim. Oprócz obejrzenia filmu uczniowie mieli możliwość zakupienia świątecznych drobiazgów dla swoich bliskich oraz aktywnie spędzić czas na dostępnym placu zabaw, bawiąc się w gonionego i chowanego, przy czym było mnóstwo śmiechu i radości. Wszyscy wróciliśmy do domów w świątecznych nastrojach.

      Fotorelacja: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu

      Opiekunowie wycieczki

      Ewa Gajewska

      Aneta Dąbrowska

      Joanna Hofman

      Patryk Korynt

      Renata Nawrocka

      Marcelina Zapadka

    • Wigilijnie w grupie 0a
     • Wigilijnie w grupie 0a

     •  

      Dzisiaj odbyła się Wigilia w grupie "0".

      Dzieci podzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia po czym zasiadły do stołu zastawionego smakołykami i wspólnie zaśpiewały kolędy.

       

      wych. Justyna Stangel, Agnieszka Skwarlińska

    • Radość i szczęście w III a
     • Radość i szczęście w III a

     •  

      W tym roku szkolnym, uczniowie klasy III a biorą udział w zajęciach mających na celu rozwijanie ich umiejętności społecznych oraz emocjonalnych.

       

      Realizujemy różne bloki tematyczne dotyczące emocji oraz zachowania dzieci. W ostatnim czasie bardzo przyłożyliśmy się do tego, aby szczegółowo omówić czym jest radość i szczęście.

      Dzieci uświadomiły sobie, że pozytywne emocje mogą doświadczać nie tylko dzięki temu, że ktoś ich uszczęśliwia. Jednogłośnie postanowiły, że to one podarują uśmiech innym. Zdecydowaliśmy, że w związku z tym, iż jest okres świąteczny, obdarujemy naszych najbliższych pachnącymi pierniczkami. Dzieci samodzielnie wypiekały i później dekorowały słodkie ciasteczka. Zdecydowały kogo chcą uszczęśliwić i podarować mu uśmiech.

       

      Pedagog - Marcelina Zapadka

      ​​​​​​​​​​​

      Dziś wręczali upominki bliskim sobie osobom. Z niecierpliwością czekam na informację zwrotną dotyczącą tego, jaka była reakcja obdarowanych na ciepłe słowa i odrobinę słodyczy.

    • Wizyta wyjątkowych Gości u Promyczków
     • Wizyta wyjątkowych Gości u Promyczków

     •  

      19 grudnia do naszej przedszkolnej sali zawitali wyjątkowi Goście –

      Kochani Rodzice.

      Tego dnia w Przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Na początku Promyczki przywitały Rodziców śpiewem kolęd „Wśród nocnej ciszy” oraz „Dzisiaj w Betlejem”. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Wigilijny gość” i opowiadały o przygotowaniach do Świąt i tradycjach Bożonarodzeniowych w swoich domach. Rozwiązywaliśmy również zagadki o tematyce świątecznej.

      Potem złożyliśmy życzenia Rodzicom i zaśpiewaliśmy świąteczną piosenkę „Już blisko kolęda”. Potem dzieci zasiadły wspólnie z Mamusiami i Tatusiami do stołu, aby udekorować pierniczki, które wcześniej przygotowały na zajęciach w przedszkolu.

      Na koniec tego wyjątkowego spotkania z ust Rodziców i dzieci wybrzmiała kolęda „Przybieżeli do Betlejem Pasterze…”.

       

      Dziękuję bardzo Rodzicom za przybycie i za wspólne kolędowanie.

       

      Wychowawca M. Rulińska

                              🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄

    • Nocka w szkole
     • Nocka w szkole

     •  

      Długo uczniowie klasy 4c i 5b naszej szkoły będą wspominać noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek.

      „Nocka w szkole” rozpoczęła się o godz. 18.00 w piątek 15 grudnia bieżącego roku, a zakończyła o poranku dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór, niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru.

      Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były zabawy, pląsy przy muzyce i gry planszowe. W sali gimnastycznej rozgrywały się wielce emocjonujące mecze piłki siatkowej i piłki nożnej. Dla wszystkich zaserwowana została smakowita pizza. Po pysznej kolacji niektórzy wzięli udział w seansie filmowym. Inni urządzili sobie pogaduchy. Noc minęła tak szybko, jak nigdy dotąd.

      W sobotni poranek uczniowie jeszcze nieco zaspani, ale bardzo zadowoleni powrócili do swoich domów.


      Wychowawcy: Gabriela Łopatowska, Patryk Korynt

     • Gminny Przegląd Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych

     •  

      W czwartek (14.12.2023 r.) odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych.

      Naszą szkołę reprezntowała Martyna Kaczmarek z klasy VIIIa. Wykonała ona na konkursie dwie pieśni: „Babci zegar” oraz „Kolędę dla nieobecnych”.

      Martyna zajęła w przeglądzie drugie miejsce.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Katarzyna Firyn

    • ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE BIEDRONEK
     • ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE BIEDRONEK

     •  

      Dnia 15 grudnia odbyły się zajęcia otwarte połączone z warsztatami świątecznymi w grupie 3,4 latków.

      Tego dnia do przedszkola przyszli rodzice, aby wspólnie z dziećmi wykonać piękne bombki na choinkę. Dzieci zaprezentowały piosenki, które wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

      Dziękuję rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

      Wychowawca Ewelina Dziadzio

    • ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE PSZCZÓŁEK
     • ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE PSZCZÓŁEK

     •  

      15 grudnia w grupie Pszczółek w Pieniążkowie odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Przedszkolaki przywitały Rodziców piosenką pt.: ,,Mikołaj". Po części dydaktycznej, na której zaprezentowały swoje umiejętności, przystąpiły do wykonywania ozdób świątecznych.

      Wszystkim Rodzicom dziękuję za zaangażowanie oraz tak liczne przybycie!

       

      Wychowawca Malwina Jankowska- Dejna

     • Dzień otwarty w klasie III a

     •  

      Dnia 13 grudnia w klasie III a odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których dzieci zaprezentowały im swoje umiejętności.

      Wspólnie z rodzicami uczniowie klasy III a wykonali świąteczne ozdoby - choinki owijane włóczką, wełną bądź sznurkiem i przyozdobione według pomysłu rodziców i dzieci. Prace wyszły przepięknie.

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za wizytę!

      Dziękuje również pani Marcelinie Zapadka za pomoc przy organizacji tego dnia.

      wychowawca klasy III a Karolina Koc

       

    • Warsztaty świąteczne w grupie 0A
     • Warsztaty świąteczne w grupie 0A

     • Dziś 14 grudnia 2023r. odbyły się warsztaty świąteczne dla rodziców w grupie starszej "0A". Było bardzo kreatywnie i kolorowo. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały choinkę a następnie pomalowały ozdoby z gipsu (świeczniki, choinki oraz aniołki).

      Dziękuję wszystkim rodzicom za przybycie oraz miłą atmosferę.

      wych. grupy Justyna Stangel, Agnieszka Skwarlińska

     • WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO POLSKA JAGIELLONÓW.

     • KAŻDY DZIEŃ JEST KAWAŁKIEM HISTORII, NIKT NIE JEST W STANIE OPOWIEDZIEĆ JEJ DO KOŃCA (Hose Saramga)

       

       

      Dnia 13 grudnia 2023r. odbył się apel dla klas V-VIII, podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursu historycznego Polska Jagiellonów. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Opaleniu i Pieniążkowie. Konkurs sprawdzał wiedzę z dynastii Jagiellonów. Oto lista laureatów konkursu:

      I miejsce - Stanisław Potulski- kl.VIIB

      II miejsce- Jakub Sławiński- kl.VIIC

      III miejsce- Maciej Dzięcielski- kl.VIIB

      Wyróżnienia: Nicola Przygocka - kl.VIA i Konrad Jasiński- kl.VIIC.

      Bardzo dziękujemy uczniom za udział w tym konkursie a uczniom nagrodzonym składamy gratulacje! Dziękujemy również panu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Gniewie- Sławomirowi Urban za ufundowanie nagród dla uczniów wyróżnionych.

      Zdjęcia z wręczenia nagród: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu

      Nauczyciele historii: Agnieszka Bogusz i Dorota Jakubowska.