Dyrektor Zespołu Szkół w Opaleniu poszukuje nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej
i przedszkolnej na cały etat na rok szkolny 2024/2025.
Informacja: 58 535 18 70
Dyrektor Zespołu Szkół w Opaleniu poszukuje nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej
i przedszkolnej na cały etat na rok szkolny 2024/2025.
Informacja: 58 535 18 70
W grupie starszej obchodziliśmy Dzień Pszczół. Z filmu edukacyjnego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tych pożytecznych owadach. Zrobiliśmy pracę plastyczną, układaliśmy sylabowe plastry miodu oraz rozwiązywaliśmy matematyczne przeliczanki.
wych. Justyna Stangel
Agnieszka Skwarlińska
Dnia 16 maja grupa starsza, grupa 0a dzięki uprzejmości Państwa Mróz wybrała się na przejażdżkę bryczką. Po powrocie dzieci odpoczywały na pikniku.
Serdecznie dziękujemy Panu Krystianowi.
wych. grupy Justyna Stangel
Agnieszka Skwarlińska
W dniu 14 maja 2024 r. grupa Tygrysków i grupa Promyczków wybrały się do Domu Kultury w Opaleniu gdzie odwiedziły je Panie z Biblioteki Publicznej z Gniewa.
Dzieci z pomocą Pań wykonały piękne prace kreatywne, grały w gry, słuchały ciekawych opowieści oraz brały udział w zabawach.
Każde dziecko otrzymało kartę czytelnika oraz książeczkę.
Serdecznie dziękujemy Paniom za miło spędzony czas i super zabawę.
Biblioteka Publiczna w Gniewie w ramach „Tygodnia bibliotek” przyjęła uczniów naszej szkoły w swoich progach.
Czwartoklasiści mieli okazję skorzystać z wędrówki po Gniewie i wysłuchać opowieści przewodnika, a potem uczestniczyć w warsztatach plastycznych.
To był miły i aktywny dzień.
Fotorelacja: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu
Ewa Gajewska i Aneta Dąbrowska
W dniach 14-16 maja 2024 r. od godz. 9.00 odbędą się egzaminy klasy 8.
14.05 - wtorek - język polski
15.05 - środa - matematyka
16.05 - czwartek - język obcy nowożytny.
Trzymamy mocno kciuki za wszystkich ósmoklasistów!
Przypominamy, że klasy I-VII mają te dni ustawowo wolne od zajęć.
Przedszkola pracują według planu.
Dnia 8 maja o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu pt.: ,,Wiosna piosenki śpiewa".
Konkurs ten polegał na nagraniu piosenki wiosennej i przesłaniu jej do szkoły. Z grupy Biedronki udział wzięli: Gabriela Koc, Szymon Bukowski oraz duet Lena Orzendowska i Karolina Justa.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii 3-4 latki soliści Gabrysia Koc zajęła III miejsce.
W kategorii zespoły 3-4 latki duet Lena Orzendowska i Karolina Justa zajęły II miejsce.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie. Po uroczystym wręczeniu nagród wszystkie dzieci zostały zaproszone na lody oraz zabawy z animatorem na placu zabaw.
Wychowawca Ewelina Dziadzio
W środę, 08 maja 2024 roku w szkole w Pieniążkowie odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie.
Podczas akademii przedstawiona została historia jej powstania. Na szkolnej scenie pojawili się uczniowie, a nawet duch króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który zaprzysiągł konstytucję. Zgromadzeni goście mogli usłyszeć czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa.
Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi oraz pięknymi wierszami skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.
W montażu słowno-muzycznym brali udział uczniowie klasy V oraz VII.
Bardzo dziękujemy uczniom wymienionych klas za wspaniały występ, a pozostałym uczestnikom za wzorowe zachowanie oraz odświętne stroje.
G.Łopatowska
J.Megger
Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie.
Z tej okazji w czasie zajęć j angielskiego w klasach młodszych i starszych zostały przeprowadzone lekcje i pogadanki, a także prace projektowe, w których uczniowie wykonywali plakaty dotyczące Unii Europejskiej na podstawie poznanych wiadomości.
Nauczyciele języków obcych
Dnia 7 maja 2024r. w Zespole Szkół w Opaleniu odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów kl. 5a i 6a oraz Martynę Kaczmarek z kl. 8a.
Akademia miała na celu upamiętnienie uchwalenia tej ważnej uchwały dla Polski, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Chociaż obowiązywała 14 miesięcy, to dowiodła, że istnieli w ówczesnej Polsce światli ludzie, dla których dobro ojczyzny było najważniejsze.
Dziękujemy uczniom za przygotowanie pięknych wierszy i piosenek, które uatrakcyjniły uroczystość.
Fotorelacja z tego wydarzenia: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu
Opiekunowie :
Joanna Hofman, Anna Dominikowska i Dorota Jakubowska.
Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.
Historia Dnia Ziemi:
Pierwszy w historii Dzień Ziemi obył się w 1970 roku. Do jego organizacji przyczyniły się wydarzenia, które miały miejsce na początku 1969 roku, kiedy nieopodal plaży znajdującej się w Santa Barbara w Kalifornii doszło do wycieku ropy w skutek czego zginęło 10 tysięcy zwierząt i ptaków. Jedną z osób, która obserwowała tamte wydarzenia oraz jego skutki, był Gaylord Nelson, ówczesny senator stanu Wisconsin. Katastrofa ekologiczna i jej konsekwencje wywarły na nim tak wielki wpływ, że postanowił zorganizować Międzynarodowy Dzień Ziemi, zwracając uwagę na problem ekologii i konieczność ochrony środowiska. W 1970 roku, krótko po pierwszym Dniu Ziemi, powołano Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. Dzięki temu zostały podpisane akty prawne, które pozwoliły na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt i ptaków. W szkołach z okazji święta naszej planety organizowane są akcje sprzątania lasów, parków i plaż. W wielu miejscach organizowane jest wspólne sadzenie drzew. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Opaleniu również wzięli udział w akcji sadzenia drzew oraz cały tydzień od 22-26 kwietnia 2026r. klasy VI-VIII wraz z wychowawcami sprzątali teren szkoły oraz wybrane miejsca we wsi Opalenie.
Opiekunowie SU w Opaleniu.
Jak co roku skorzystaliśmy z Dni Otwartych w OSP w Gniewie i udaliśmy się na wycieczkę. Rano ruszyliśmy do Gniewu by zgłębić tajniki pracy strażaka, poznać sprzęt, którym na co dzień się posługuje i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.
Strażacy pokazali nam jakie są sposoby gaszenia pożaru i mogliśmy obserwować ich podczas zaaranżowanej akcji gaśniczej. Na koniec był przejazd wozami strażackimi na który dzieci chyba najbardziej czekały.
Dziękujemy za miłą przygodę, życzymy akcji zakończonych sukcesem.
Opiekunowie klas 1-3
Informujemy, że na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku umieszczony został link do wykazu miejsc udzielania świadczeń w ramach nowego systemu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w województwie pomorskim – stan na dzień 25.04.2024 r.
https://www.kuratorium.gda.pl/wykaz-miejsc-udzielania-swiadczen-w-ramach-nowego-systemu-opieki-psychiatrycznej-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-wojewodztwie-pomorskim/nowa-wersja-kwiecien-kopia-wykaz-miejsc-udzielania-swiadczen-poziomy-referencyjne/
Dnia 27 maja 2024 roku (poniedziałek) w szkole w Opaleniu odbędzie się przesiewowe komputerowe badanie wad wzroku wśród uczniów i przedszkolaków. Badanie wykonywane będzie po wcześniejszej pisemnej deklaracji rodziców (uczniowie w dniu dzisiejszym otrzymają deklarację).
Prosimy o zwrot deklaracji do wychowawców klas do 24.05.2024r. (piątek).
W minionym tygodniu spędziliśmy trzy aktywne dni w pięknym Toruniu. Dni pełne wrażeń, emocji i atrakcji.
Już pierwszego dnia od samego rana eksperymentowaliśmy w Centrum Nowoczesności „Młyn wiedzy”. Sześć pięter, a na każdym inne doświadczenia. Po trzech godzinach dotarliśmy do hostelu „Freedom” usytuowanego w samym centrum toruńskiej starówki. Po zakwaterowaniu ruszyliśmy na wieżę Katedry Świętojańskiej, aby z ponad 50 metrów oglądać panoramę miasta. Zjedliśmy obiad i chwilę później spotkaliśmy się z przewodniczką, która przekazała nam najważniejsze informacje dotyczące Torunia i oprowadziła po mieście. Ostatnią atrakcją dnia był pobyt w„Aqua Toruń”, gdzie można było odetchnąć po ciężkim dniu albo też wykorzystać czas na szaleństwa w wodzie.
Kolejnego dnia zaraz po śniadaniu ruszyliśmy do planetarium, aby obejrzeć seans „Zostać astronomem”. Chwilę później mieliśmy czas na pamiątki. Położenie naszego hostelu sprawiało, że nie brakowało nam chwil na zakupy i spacery, ponieważ mogliśmy sobie na nie pozwolić w każdej chwili. Wystarczył krok i już byliśmy na starówce. Po godzinie szwendania się pięknymi uliczkami, wróciliśmy do planetarium, tym razem do przestrzeni interaktywnej „Baza Mars#17”. Kolejne kroki skierowaliśmy do „Niewidzialnego domu” – atrakcji, która pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. To wyjątkowe miejsce… Po obiedzie ruszyliśmy na Bulwar Filadelfijski, by odszukać statek wycieczkowy, którym udaliśmy się w rejs po Wiśle, aby podziwiać nadrzeczną panoramę miasta. Dzień zakończyliśmy pobytem w escaperoomie „Dom Kłódek”. Pokoje zagadek okazały się strzałem w dziesiątkę.
Ostatni dzień rozpoczął się od pakowania i sprzątania pokoi. Zostawiliśmy bagaże i ruszyliśmy poznawać kolejne atrakcje Torunia. Pierwszą z nich był interaktywny pokaz legend w „Domu Legend Toruńskich”, a chwilę później warsztaty pieczenia pierników w „Żywym Muzeum Piernika”. Znalazł się jeszcze tego dnia czas na pamiątki, pożegnalny spacer i obiad. Potem zostało nam przejście na Bulwar Filadelfijski, gdzie czekał na nas autobus. Pod wieczór dotarliśmy do Opalenia. To były trzy cudne dni, które minęły stanowczo za szybko.
Chciałam przy okazji bardzo podziękować młodzieży, która spisała się na medal. Nie było spóźnień, nie było kłótni, nie było marudzenia. Naprawdę, trafiła nam się świetna grupa, dla której już warto planować kolejne wyjazdy.
Dziękuję również wspaniałym opiekunom, którzy dniem i nocą czuwali nad bezpieczeństwem naszych pociech. Dziękuję p. Kasi Firyn, p. Agnieszce Bettin, p. Anecie Dąbrowskiej, p. Renacie Nawrockiej.
Na koniec chciałabym podziękować sponsorom, dzięki którym było łatwiej nam zorganizować wyjazd. Dziękuję firmie Mikrostyk, Bankowi Spółdzielczemu i firmie Kongsberg Marine CM. Jesteśmy Wam naprawdę bardzo wdzięczni za Wasze zrozumienie i nieustanną pomoc.
No to co… Do kolejnej wycieczki.
Fotorelacja i filmy: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu
Ewa Gajewska
Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska.
Ideę obchodów Dnia Ziemi zapoczątkowano w 1970 roku przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
W szkole w Pieniążkowie również obchodziliśmy to święto. Uczniowie klas VII przeprowadzili quiz dla wszystkich klas, sprawdzający wiedzę ekologiczną. W każdej klasie uczniowie wykonywali prace plastyczne, plakaty oraz zadania związane z ekologią.
Z okazji tego wyjątkowego święta przedszkolaki również chcieli pomóc naturze i posadzili krzewy i drzewka na placu zabaw.
Malwina Jankowska-Dejna, Agnieszka Pachota
W mijającym tygodniu uczniowie klas trzecich pisali Test Trzecioklasisty.
Poniżej forotelacja.
Wychowawczynie klasy 3 a Marcelina Zapadka i 3 b Agnieszka Pachota
Dnia 25 kwietnia 2024r. w Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie odbył się gminny etap konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Gniew.
Naszą szkołę reprezentowali:
-Amelia Cieślak z kl.VIIIA;
-Maciej Puchała z kl.VIA
;-Stanisław Potulski z kl.VIIB;
-Hubert Kempiński z kl.VIIB.
Amelia Cielślak zajęła ex aequodrugie miejsce z uczniem ze Szkoły Podstawowej nr1 w Gniewie zdobywając taką samą liczbę punktów. Musiała odbyć się dogrywka, gdyż gminę w etapie centralnym może reprezentować tylko dwoje uczniów. Walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie nasza uczennica zajęłą III miejsce!!!Jesteśmy bardzo dumni z jej wyniku!Pozostali uczniowie również wykazali się ogromną wiedzą zdobywając dużą liczbę punktów z testu.
Dziękujemy uczniom za udział w tym konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły.
Nauczyciele historii: Agnieszka Bogusz i Dorota Jakubowska.
INFORMUJEMY, ŻE BILETY MIESIĘCZNE DOSTARCZONE DO SZKOŁY PRZEZ FIRMĘ INWEST-KOM
ZOSTANĄ ROZDANE UCZNIOM.
Powered by aSc EduPage