Strona główna

        • Wycieczka do Bydgoszczy
          • Wycieczka do Bydgoszczy

            We wtorek 23. czerwca odbyła się długo oczekiwana wycieczka do Bydgoszczy, w której wzięły udział klasy 4a, 4b, 5a, 5b z Opalenia i Pieniążkowa.

            Po przybyciu na miejsce rozpoczęło się zwiedzanie miasta. Nie było to jednak zwykłe zwiedzanie, lecz atrakcyjna gra miejska z książeczką pt.,,Szyfr Pana Twardowskiego", która pozwoliła poprzez zabawę, rozwiązywanie zagadek poznać najciekawsze zakątki miasta. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem, aby podziwiać Bydgoszcz z poziomu rzeki Brdy. Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Mydła i Brudu, aby wziąć udział w warsztatach mydlanych, gdzie każdy uczestnik wykonał mydełko, zwiedził Muzeum i poznał ciekawą historię na temat higieny człowieka przez zabawne ciekawostki i anegdoty. Ostatnim punktem dnia była wizyta w Manufakturze Słodyczy ,,Karmelkowa Kraina". Uczniowie wzięli udział w pokazie produkcji lizaków i sami wykonali własne sł

        • Przedwakacyjny wyjazd pełen uśmiechów!!!☺️
          • Przedwakacyjny wyjazd pełen uśmiechów!!!☺️

            Dnia 23 czerwca uczniowie klas 3A i 3B z Opalenia wspólnie z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do Starogardu Gdańskiego. Obejrzeli w kinie film „Toy Story 5”, czyli zabawki na ekranie, który dostarczył wielu emocji i dobrej zabawy. Następnie udaliśmy się do restauracji McDonald’s, gdzie wspólnie zjedliśmy posiłek. Był to również czas na rozmowy, wspólną zabawę i integrację kolegów oraz koleżanek z obu klas. Serdecznie dziękujemy pani Annie Wyrzykowskiej za troskliwą opiekę w czasie wycieczki. Wyjazd przebiegł w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.
            Wychowawcy 3A i 3B

        • Charytatywna zbiórka książek 2026
          • Charytatywna zbiórka książek 2026

            Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy. Są to cechy niezbędne w dorosłym życiu.

            W związku z powyższym...

            Klasa 6a zaangażowała się w szkolną zbiórkę książek zorganizowaną w formie ogólnopolskiego konkursu. Konkurs polegał na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie jego trwania. Zbierane książki mogły być nowe lub używane, dla dorosłych oraz dla dzieci.