PIERWSZA POMOC

W dniach 7, 11 oraz 13 września uczniowie klas 0 oraz klas 1-8 w Opaleniu jak i w Pieniążkowie wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy prowadzonych przez strażaków z ????OSP Gniew???? w ramach realizacji projektu:

pn. „Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej – cykl zajęć edukacyjnych na terenie Gminy Gniew”

Na początek każdego dnia projektu dzieci przypomniały sobie numer alarmowy, wysłuchały też opowiadania prowadzącego oraz obejrzały pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie ruszyły do działania i trenowały układanie w pozycji bezpiecznej oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Wszyscy uczniowie starali się wykonywać polecenia strażaków, by jak najwięcej nauczyć się i zapamiętać z omawianych ćwiczeń.

Po zajęciach każdy otrzymał pamiątkowy dyplom potwierdzający udział w wydarzeniu-projekcie.

Dziękujemy ????OSP Gniew???? za danie nam możliwości uczestnictwa w ciekawie prowadzonych zajęciach praktycznych. Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności będziemy potrafili wykorzystać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie ZS w Opaleniu i Pieniążkowie

Projekt dofinansowano w ramach programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, ze środków Gminy Gniew.

 

Fotogaleria: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu

 

Skip to content