Bezpieczna droga do szkoły

W środę 6 września w naszej szkole odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z policjantką -

p. Wioletą Maras-Dudyńską z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.
Pani policjantka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęciła do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegała również przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.


Wychowawcy klas 1A i 1B Katarzyna Firyn i Ewelina Głowala

Zdjęcie WhatsApp 2023-09-06 so 09.31.08

Skip to content