Zofia Głowala w III Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym

Zdjęcie WhatsApp 2023-05-23 o 20.03.36

  Uczennica klasy 8 a Zofia Głowala bierze udział w III Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym organizowanym przez

SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 82 IM. PROF. JANA CZOCHRALSKIEGO W GDAŃSKU.
Wydarzenie sprawdza wiedzę z zakresu przyrody, geografii, biologii, matematyki, chemii oraz informatyki.

Konkurs składa się z trzech etapów, w pierwszym szkolnym trzeba było sporządzić sprawozdanie dotyczące ropy naftowej, zawierające nie tylko plan dalszej pracy, ale również tabele i diagramy związane z ropą naftową jej wykorzystaniem i wydobyciem na całym świecie.
Etap II rejonowy, dotyczył stworzenia prezentacji i musiał być ściśle powiązany ze stworzonym raportem w etapie I. Na tym etapie komisja z SP w Gdańsku z wszystkich nadesłanych prac z całego województwa wybierała pięć najlepszym w każdej kategorii wiekowej, które zakwalifikowały się do lll etapu wojewódzkiego.
Nasza Zofia już na tę chwilę osiągnęła duży sukces i zakwalifikowała się do III etapu konkursu w kategorii klas Vll-Vlll. Zadaniem w ostatnim etapie było przygotowanie komiksu lub filmu dotyczącego ropy naftowej i odpowiadającego na pytania postawione podczas pisania sprawozdania. Zofia przygotowała na ten etap filmik, do którego linki są zamieszczone poniżej:
Ostateczny zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez komisje SP w Gdańsku i ogłoszony 2 czerwca. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy dalszych sukcesów. 

Skip to content