Z wizytą w oceanarium

Z wizytą w oceanarium

           W ubiegłą środę dzieci z klas 1-3 w Pieniążkowie wybrały się na wycieczkę do Gdyni. Głównym punktem wycieczki były zajęcia w Akwarium Gdyńskim, które to jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego. Misją tej instytucji jest prezentowanie gatunków zwierząt wodnych z całego świata, a także przekazywanie wiedzy o środowisku wodnym. Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym, a cała powierzchnia zamknięta jest w bryle jednego budynku. Jednak pomimo tej wyjątkowości Akwarium spełnia wszystkie funkcje współczesnego zoo, podejmując działania na rzecz ochrony zwierząt, propagując idee ochrony przyrody, prowadząc szeroko pojętą edukację ekologiczną oraz badania naukowe.
          Podczas zajęć laboratoryjnych, których temat brzmiał: Spotkanie z Morzem Bałtyckim,  dzieci mogły sprawdzić za pomocą lupy, jak wygląda krewetka. Uczniowie poznali nazwy małż występujących w Morzu Bałtyckim. Wychowankowie rozróżniali kształty bałtyckich muszli. Potem przyszedł czas na zwiedzanie podwodnego świata. Dzieci oglądając ryby były pod wrażeniem ich różnorakich kształtów, kolorów i rozmiarów. W akwariach pływały duże żółwie pochodzące z najodleglejszych zakątów naszego globu. Każdy uczestnik naszej wycieczki samodzielnie czytał informacje o oglądanych okazach.
           Po zwiedzaniu zakupiliśmy pamiątki. Opuszczając budynek oceanarium mieliśmy okazję podziwiać cumujace statki. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem.
Z głowami pełnymi wspomnień ruszyliśmy w drogę powrotną.
IMG_20230517_102014
IMG_20230517_100937
IMG_20230517_121249
Więcej zdjęć z wycieczki znajduje się na facebooku naszej szkoły…
 Agnieszka Pachota, Maria Koenig, Małgorzata Orzendowska, Romana Ostrowska-Kumor
zdjęcia: Agnieszka Pachota i Romana Ostrowska-Kumor
Skip to content