SZCZĘŚCIE MIKOŁAJKA – wizyta w kinie

Dnia 15 marca 2023 r. klasy : IV a, IV b oraz V a wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Grudziądza. Najpierw w kinie Helios obejrzeliśmy film pt. „Szczęście Mikołajka”.

Oto krótki opis filmu:

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli i woźnego o pseudonimie Rosół, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

Następnie uczniowie mieli trochę wolnego czasu, aby zakupić sobie kilka drobiazgów w galerii Alfa. Oczywiście wycieczka nie byłaby udana bez wizyty w Mc Donalds. Po posiłku zadowoleni i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy Paniom : Katarzynie Zander i Justynie Megger za pomoc w opiece nad uczniami.

Wychowawcy:

Joanna Hofman

Dorota Jakubowska

Gabriela Łopatowska

Skip to content