Wyjazd do teatru

Zdjęcie WhatsApp 2023-03-15 o 16.22.59Dnia 15 marca 2023r. grupy 0a i 0b oraz klasa Ia i IIa wybrały się na spektakl

pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”.

Była to adaptacja klasyki światowej literatury „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru z Wrocławia.

Dzieci z zainteresowaniem obejrzały opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu wiary w siebie. Śledziły losy Dorotki i jej trzech przyjaciół Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa. Bohaterowie pokazali również jak bezcennym skarbem jest otaczająca nas przyroda i jak należy o nią dbać. Zła

Czarownica była uosobieniem tych, którzy zaśmiecają i hałasują w naszych pięknych lasach. Przedstawienie, oprócz dobrej zabawy niosło również piękne i mądre przesłania skierowane do dzieci: miłość i dobroć pozwalają przezwyciężyć wszystkie przeszkody; należy wierzyć we własne siły i możliwości; przyjaźń pokona największe przeciwności losu oraz to, że należy słuchać głosu swojego serca.

Podczas przedstawienia dzieci przypomniały sobie również zasady odpowiedniego zachowywania się w lesie. Widowni również podobały się stroje aktorów i oprawa wizualna spektaklu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

Opiekunowie: Beata Bieniek, Karolina Koc, Anna Cichewicz,

Beata Graciszewska, Agnieszka Skwarlińska

Fotorelacja: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu

 

Skip to content