Dawać samego siebie – to więcej niż tylko dawać (Matka Teresa z Kalkuty)

W piątek w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Zofią Kołodziej – młodą studentką, wolontariuszką w Fundacji Dzieci Etiopii „Barkot”, której celem jest pomoc dzieciom ulicy w Etiopii . Pomoc ta polega na zapewnieniu im edukacji, szczęśliwego dzieciństwa i perspektyw na przyszłość.

Pani Zofia opowiadała na czym polega praca wolontariusza, pokazywala filmy, zdjęcia, opowiadała historie, które poruszały nasze serca, historie bardzo smutne, ale prawdziwe, których była świadkiem, w których uczestniczyła i które wielokrotnie kończyły się pozytywnie dzięki niej.

Spotkanie z p. Zofią było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczniów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły.

Opiekunowie SU

Fotorelacja: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu

Skip to content