Liga Niezwykłych Umysłów

Nasza szkoła przystępuje do projektu Liga Niezwykłych Umysłów. W jego ramach chętni uczniowie najstarszych klas (VI – VIII) będą mogli poznać język Python, który jest jednym z najbardziej popularnych języków programowania. Poza tym najbardziej zainteresowani tematem uczniowie będą mieli okazję poznać języki C++, Java oraz SQL.

Zajęcia będą odbywały się poprzez platformę: www.lnu.org.pl

LNU to nauka programowania dla młodzieży, wykorzystująca autentyczne narzędzia programistyczne: C++, Java, SQL, Python i inne.

CYTAT:

Misją Ligi Niezwykłych Umysłów jest:
  1. Odkrycie talentów programistycznych wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych dzięki powszechnemu dostępowi do interesującego narzędzia do edukacji programistycznej (dzięki bardzo niskiej cenie w stosunku do innych rozwiązań, głównie amerykańskich – proporcja ok. 1 do 4 oraz wsparciu partnerów CSR/samorządy/środki pomocowe).
  2. Efektywne wsparcie i urozmaicenie pracy dla Nauczycieli (podstawa programowa klas 7-8 oraz przygotowanie do matury/egzaminu zawodowego z Informatyki)
  3. Próba oderwania dzieci, szerokiego zaangażowania dziewcząt, młodzieży, również dorosłych od gier komputerowych dzięki zastosowaniu atrakcyjnego modelu grywalizacji (bez nadmiernej presji, w formule zabawy) przy nauce kodowania.

Wkrótce pojawią się informacje w jaki sposób dołączyć do darmowych zajęć prowadzonych w naszej szkole.

Proces rejestracji jest opisany pod adresem: http://help.zsopalenie.vot.pl/rodzic-uczen/rejestracja-w-projekcie-liga-niezwyklych-umyslow

Kontakt ze szkolnym administratorem projektu Ligi Niezwykłych Umysłów:

Skip to content