Klasy ósme uczą ratować

W minionym tygodniu klasa VIIIa i VIIIb zorganizowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Ósmoklasiści są tuż po omówieniu działu edukacji dla bezpieczeństwa, który dotyczy postępowania w sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu i życiu.

W ramach swojego kursu klasy ósme przećwiczyły z maluchami, w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem, co robić w wypadku skaleczenia, złamania, oparzenia, zadławienia, utraty przytomności, a nawet w sytuacji, kiedy ktoś nie oddycha.

To było ciekawe doświadczenie zarówno dla młodszych, jak i tych starszych, którzy swoim zaangażowaniem pokazali, że są dumni z posiadanej wiedzy i tego, że mogą się nią podzielić.

Wszystkie maluchy po zakończonym kursie dostały odznaki małych ratowników, które przygotowali dla nich starszacy.

Ratownicy z klas ósmych:

Julia Bołkowska, Marta Gajewska, Zofia Głowala, Marta Jabłońska, Natalia Jasnoch, Kinga Kalkowska, Lena Kobalska, Krystyna Popów, Nikola Rajkowska, Aleksandra Rocławska, Joanna Chmielewska, Kinga Dering, Aleksandra Hofman, Kryspin Przygocki, Daniel Reptowski i Agata Sielska.

Bardzo dziękuję, że byliście ze mną.

Ewa Gajewska

Fotorelacja: https://www.facebook.com/zespol.szkol.w.opaleniu

Skip to content