Kronika Supersmyków – październik

W miesiącu październiku grupa 0a i 0b brała udział w następujących wydarzeniach:

1. Spotkanie z Panem leśniczym. Dzieci uczestniczyły w pogadance z Panem leśniczym na temat grzybów. Oglądały film edukacyjny o rodzajach grzybów, a także sporządziły prace plastyczne w formie wydzieranki i za pomocą plasteliny.

2. Spotkanie z Panem policjantem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób poruszać się po ulicach oraz jak bezpiecznie i prawidłowo zachować się na przejściu dla pieszych.

3. Dzień dziewczynki. Dzień poświęcony naszym dziewczynkom w formie zabawy i niespodzianek.

4. Dzień Edukacji Narodowej. Uczestniczenie w Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wspólne spędzenie czasu ze swoim nauczycielem. Tego dnia dzieci grup 0a i 0b skierowały miłe życzenia do swych nauczycieli.

5. Światowy Dzień Warzyw i Owoców. W tym dniu dzieci przystąpiły do zrobienia sałatki owocowej. Włożyły w to mnóstwo swojej pracy i wysiłku. Sałatka wyszła zdrowa, pyszna i kolorowa.

6. Wyjazd do kina. W tym miesiącu dzieci także pojechały do kina na film pt.: „Mia i ja”. Uśmiechnięci i zadowoleni mile spędziły czas w gronie swych rówieśników.

7. Zapalenie zniczy bliskim… . Tego dnia dzieci poszły na cmentarz, aby chociaż w małym stopniu pomóc w uprzątnięciu liści. Po ciężkiej pracy zapaliły znicze bliskim osobom, a także poszły zapalić płomyk na grobach opuszczonych.

8. Urodziny. Miesiąc październik to również czas urodzin. Solenizanci swoje święto obchodzili w gronie swych rówieśników. Obdarowani mnóstwem życzeń i prezentów spędzili ten czas uśmiechnięci.

9. Zajęcia dydaktyczne. W trakcie tego miesiąca dzieci grup 0a i 0b brały aktywny i czynny udział w zajęciach dydaktycznych. Sporządziły mnóstwo kart pracy, prac plastycznych, uczestniczyły w zabawach: badawczych, ruchowych, twórczych, odkrywczych i słuchowych.

wychowawcy grup:

Agnieszka Skwarlińska

Beata Bieniek

 

Skip to content