I memoriał piłkarski im. Tomasza Cejer

W dniu 26.06.2022r. odbył się I Memoriał Piłkarski im. Tomasza Cejer na orliku przy Zespole Szkół w Opaleniu. Postanowiliśmy uczcić pamięć i kontynuować sportowe tradycje we wsi Opalenie, gdzie Tomasz Cejer przez ponad 20 lat był nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem tenisa. Memoriał będzie odbywał się co roku w czerwcu. Mimo pierwszych dni lata i związanej z nim falą upałów frekwencja dopisała. Przyjechało 8 drużyn, w których zagrało mnóstwo przyjaciół śp. Tomasza Cejer z boiska, ale również uczniów, a nawet kilka osób z rodziny. Przez cały dzień przez teren orlika przewinęło się kilkaset osób. Na ogrodzeniu orlika zawisł specjalny baner upamiętniający – związany z piłkarską przygodą śp. Tomasza.
Rodzina śp. Tomka przygotowała specjalną kronikę, którą symbolicznie zapoczątkowały dzieci na I Turnieju Tenisowym CejerSKI&SUN na kortach im. Tomasza Cejer w Opaleniu w dzień ojca – 23 czerwca 2022r. Wszyscy chętni mogli wpisać się i podziękować lub/i przekazać swoją wiadomość do śp. Tomka. Turniej został zapoczątkowany minutą ciszy i symbolicznym meczem: Przyjaciele z boiska vs Uczniowie, który trwał 6 min i 8 sekund – w nawiązaniu do roku urodzenia śp. Tomasza Cejer: 1968. Zarówno pierwsze kopnięcie w meczu podając do swojego brata Macieja, jak i pierwszą bramkę zdobył syn śp. Tomasza: Michał, co było wymarzonym rozpoczęciem turnieju dla niego. Oprócz tych pięknych nawiązań i symboliki turniej wygrała drużyna o nazwie: „Przyjaciele” z Nowego, w składzie której było najwięcej przyjaciół śp. Tomasza z boiska kierowana również przez przyjaciela Sławomira Jopka. Między meczami dorosłych odbył się również mecz dzieci i młodzieży z Opalenia, który zwycięzcy musieli rozstrzygnąć w rzutach karnych.

Wyniki techniczne I Memoriału Piłkarskiego im. Tomasza Cejer

Grupa „A”

RODŁO KWIDZYN – STRUGA OPALENIE 1 : 0
FC ALBATROS – VETERAN TEAM 3 : 0
RODŁO KWIDZYN – FC ALBATROS 2 : 2
STRUGA OPALENIE – VETERAN TEAM 1 : 0
VETERAN TEAM – RODŁO KWIDZYN 3 : 4
STRUGA OPALENIE – FC ALBATROS 0 : 2

Grupa „B”

DEPRTIVO LA TURYSTA – STARA EKIPA 0 : 0
PRZYJACIELE – OLD BOY’S OPALENIE 5 : 2
DEPRTIVO LA TURYSTA – PRZYJACIELE 3 : 4
STARA EKIPA – OLD BOY’S OPALENIE 5 : 0
OLD BOY’S OPALENIE – DEPRTIVO LA TURYSTA 1 : 4
STARA EKIPA – PRZYJACIELE 0 : 2

Półfinały

FC ALBATROS – STARA EKIPA 0 : 4
RODŁO KWIDZYN – PRZYJACIELE 2 : 3

Mecze o poszczególne miejsca

Mecz o VII miejsce

VETERAN TEAM – OLD BOY’S OPALENIE 0 : 3 vo.

Mecz o V miejsce

STRUGA OPALENIE – DEPORTIVO LA TURYSTA 4 : 5

Mecz o III miejsce

FC ALBATROS – RODŁO KWIDZYN 1 : 5

Finał

STARA EKIPA – PRZYJACIELE 0 : 5

Tabela końcowa turnieju

Przyjaciele
Stara Ekipa
Rodło Kwidzyn
FC Albatros
Deportivo La Turysta
Struga Opalenie
Old Boy’s Opalenie
Veteran Team

 
Wyróżnienia indywidualne:

Król strzelców: Patryk Duliban (Stara Ekipa)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Zieliński (Stara Ekipa)
Najlepszy zawodnik: Fabian Pater (Przyjaciele)
Nagroda specjalna: Andrzej Wyżlic (Przyjaciele) – najstarszy zawodnik turnieju, kultura osobista, nienaganna technika, znakomite przygotowanie motoryczne (a w dokładną metrykę nie zaglądamy????)

Składy trzech najlepszych zespołów:

Przyjaciele: Andrzej Wyżlic, Piotr Reszke, Adrian Górski, Eryk Kisły, Kacper Grajewski, Robert Pater, Damian Grajewski, Fabian Pater, Łukasz Górski, Bartosz Jaśniewski, Radosław Dobrowolski, Paweł Tucholski, Sławomir Jopek.

Stara Ekipa: Piotr Grzebiński, Patryk Duliban, Grzegorz Klimek, Bartosz Cichowlas, Piotr Bryska, Sebastian Fronckiewicz, Mateusz Zieliński, Dawid Czortek, Mateusz Górecki.

Rodło Kwidzyn: Stanisław Omernik, Krystian Kawski, Filip Jasiński, Kacper Stępień, Krystian Ochenkowski, Kacper Zander, Mateusz Maliszewski.

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Panów Przemysława Małkowskiego, Adama Milewskiego i Radosława Reschke na orliku była strefa gastronomiczna. Dzięki Panu Bartoszowi Rajkowskiemu, który zapewniał nam przede wszystkim bezpieczeństwo i pierwszą pomoc, mieliśmy również kurtynę wodną, która zapewniała nam ochłodzenie w ten gorący dzień. Dzięki Panu Zygmuntowi Rajkowskiemu z WDK w Opaleniu przez cały dzień słuchaliśmy muzyki oraz mieliśmy mikrofony do komentowania memoriału na żywo. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Opaleniu przygotowały przepyszne ciasta oraz kawę. Oprócz czynnego uczestnictwa w memoriale Krzysztof Justa, już jako JUST Vision zrobił profesjonalną fotorelację i wideo – filmowanie z drona. Również dziękujemy młodzieży z Opalenia, która brała czynny udział nie tylko w przygotowaniach, ale również na memoriale.

Dziękujemy również za wsparcie sołtysowi wsi Opalenie Andrzejowi Cejer, Radzie Sołeckiej w Opaleniu, Zespołowi Szkół w Opaleniu i Pani Dyrektor Katarzynie Zander, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji z Gniewu i Dyrektor Pani Beacie Czaja – Osiak, Panu Burmistrzowi Maciejowi Czarneckiemu oraz Radnemu Panu Dariuszowi Kowalewskiemu. Firma Baltic Amimal ufundowała surferskie hand – made breloki na nagrody. Nagrodę dla najlepszego bramkarza i króla strzelców turnieju ufundowała firma CejerSKI&SUN – kontynuacja sportowej drogi taty, przez jego synów. Fundatorem medali, pucharów, piłek i statuetki dla najlepszego zawodnika było Sołectwo Opalenie.
Syn Michał: „Jestem dumny, z tego co pozostawił po sobie mój ojciec. Ten memoriał był dla mnie najpiękniejszym upamiętnieniem, które jestem w stanie sobie wyobrazić. Widząc te wszystkie osoby, które często kojarzyłem jako dziecko z rożnych piłkarskich zespołów i wspólnego grania podczas treningów czy spotkań jestem szczęśliwy, że pamięć o moim tacie pozostanie na zawsze. Chciałbym sobie i Wszystkim obecnym życzyć, żebyśmy tak mocno oddziaływali pozytywnie na środowisko jak śp. Tomasz Cejer. Oprócz podziękowań wymienionych w tekście chciałbym wyróżnić i ukłonić się przed p. Krzysiem Rychlewskim, który od kiedy pamiętam był zawsze przy tacie, co nie zmieniło się do dziś. Dzięki niemu, który rok temu zorganizował pre – memoriał, tegoroczny już oficjalnie nazwany memoriałem turniej uważam za zakończony pełnym sukcesem zarówno od strony organizacyjnej, sportowej jak i najważniejszej – upamiętniającej”.

Zgodnie z tekstem umieszczonym na banerze i jedną z taty ulubionych piosenek: Anna German „Człowieczy los”:

„Uśmiechaj się,
Do każdej chwili uśmiechaj
Na dzień szczęśliwy nie czekaj
Bo kresu nadejdzie czas”

Dziękuję.

Michał Cejer

Skip to content