SPOTKANIE PO LATACH …

   To już po raz drugi, od ukończenia szkoły podstawowej, spotkaliśmy się po latach. Z inicjatywy kolegi Marka, mieszkającego na stałe w Warszawie, rozpoczęliśmy przygotowania dużo wcześniej, aby 25 czerwca 2022 roku zobaczyć się „na żywo”.

   Spotkanie rozpoczęło się od zbiórki w naszej szkole w Opaleniu. W obecnej sali nr 6 zasiedliśmy do ławek, a kolega Marek z pamięci wymienił nazwiska uczniów (tu brawo za pamięć) i w ten sposób sprawdził listę obecności.

  Miło było zwiedzić stare mury. Wszyscy zauważyli ogromne, pozytywne zmiany w szkole – sale lekcyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt, odnowione korytarze, piękny plac szkolny a z wielkim podziwem patrzyliśmy na nowy kompleks sali gimnastycznej. Nasze lekcje wych. fizycznego odbywały się na niewielkim, nierównym boisku lub w przeznaczonym w tym celu neogotyckim kościele luterańskim, położonym niedaleko budynku szkolnego. Zachwyciliśmy się również nowym placem zabaw Podwórkiem Nivea, boiskiem sportowym Orlikiem oraz przedszkolem. Odwiedziliśmy również sekretariat oraz gabinet dyrektora.

  Przy okazji spaceru przez szkołę wspominaliśmy stare czasy, wesoło, gwarno a nawet z łezką w oku przypominaliśmy sobie co było, gdzie było i z kim było.

   I można tak w nieskończoność, ale niestety czas nas gonił. Marek bowiem zamówił Mszę św.          w swojej intencji – podziękowanie za dar życia, dołączył również prośbę o dalszą opiekę nad Nim        i Jego rodziną, a także nad koleżankami i kolegami ze szkoły podstawowej. W drodze na mszę do Kaplicy   w Rakowcu zatrzymaliśmy się jeszcze na cmentarzu, aby naszemu koledze śp. Jackowi zapalić znicz.

  Potem spotkanie przeniosło się do restauracji w pobliskim mieście Nowe, gdzie w scenerii nad jeziorem wspomnienia i rozmowy ciągnęły się do późnych godzin wieczornych. Rozstając się, snuliśmy plany o następnym spotkaniu.

 Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na to spotkanie. Mamy nadzieję, że następnym razem będzie nas więcej.

Skip to content