Jubileusz 45-lecia

Zespół Szkół w Opaleniu obchodzi jubileusz 45-lecia nadania szkole imienia Józefa Czyżewskiego

28.05.1977-28.05.2022

45 lat temu na placu przed szkołą miała miejsce uroczystość nadania naszej placówce imienia Józefa Czyżewskiego.

Dziś uczciliśmy to święto razem z uczniami, całym gronem pedagogicznym, pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi: burmistrzem naszej gminy, księdzem proboszczem, dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, a także tymi osobami, które wspierają nas dobrym słowem, pomysłem, rękoma chętnymi do pracy, jak również finansowo.

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Po mszy świętej odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie przypomnieli o zasługach naszego patrona. Były recytacje, piosenki, nagradzanie szkolnych konkursów, które odbywały się w minionych tygodniach. Później głos zabrała pani dyrektor, która wspominała i dziękowała przyjaciołom szkoły. Po wystąpieniu pani dyrektor na scenę weszli zaproszeni goście, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i refleksjami. Po uroczystości odbył się mały poczęstunek, podczas którego goście mogli powspominać, obejrzeć stare kroniki, szkolne pamiątki, prezentacje, zdjęcia. Była to też okazja, aby wpisać się do księgi pamiątkowej.

To był dzień pełen wrażeń. Był taki, bo przyczynili się do tego wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, dyrekcja. Każdy miała swój wkład. Mniejszy lub większy, ale miał. Dzięki naszej współpracy, czasem nawet najmniejszej pomocy, udało nam się wszystko poskładać w piękną całość.

Dziękujemy.

Organizatorzy

 

 

Skip to content