Grosz do grosza i… uzbierało się ponad 800 złotych

Przez kilka ostatnich miesięcy nasi uczniowie brali udział w akcji „Góra grosza”.

Uzbieraliśmy prawie 55 kg monet o łącznej wartości ponad 800 zł.

To aż 6 kartonów pieniędzy!

Celem akcji „Góra grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Największą korzyścią z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji jest efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Udział w akcji to też integracja – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.

Opiekunowie SU

Ewa Gajewska, Dorota Jakubowska, Gabriela Łopatowska

282572568_356567386460483_5456770777953227951_n

Skip to content