Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Opaleniu i w Pieniążkowie wzięli udział w III edycji akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawieckiego.

Ekologia i klimat to tematy zajmujące coraz więcej miejsca w przestrzeni debaty publicznej. Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. Nie ma jednak lepszej okazji niż 22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi.
Z tej okazji Stowarzyszenie Dla Polski przygotowało ogólnopolską inicjatywę Sprzątamy Dla Polski, której celem jest wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci. Jest to już 3. odsłona tej cyklicznej akcji – w tym roku objęta została ona honorowym Patronatem  Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Programu Czyste Powietrze, Fundacji Grupy PKP, PGW Wody Polskie, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w tę akcję i podczas trzeciej godziny lekcyjnej pod opieką nauczycieli posprzątali teren przy szkołach w Opaleniu oraz Pieniążkowie, a także przeszli się po Opaleniu, aby uczynić miejscowość czystą na wiosnę.
Dbanie o środowisko jest ważne w edukacji młodych pokoleń, bo to od nich zależy przyszłość naszej planety!

Opiekunowie SU:
Dorota Jakubowska, Ewa Gajewska, Gabriela Łopatowska.

Skip to content