I GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

Znajomość historii czynów dokonanych w kraju i poza granicami jest uważana przez ludzi mądrych za rodzicielkę i nauczycielkę życia”.

(Jan Długosz)

Dnia 21 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół w Opaleniu odbył się I Gminny Konkurs Historyczny dla uczniów klas VII-VIII pod patronatem Burmistrza Gminy Gniew p. Macieja Czarneckiego oraz Biblioteki Miejskiej i Publicznej w Gniewie.

Wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Gniew. Uczniowie reprezentowali następujące placówki edukacyjne:

- Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie;

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Gniewie;

- Szkoła Podstawowa w Piasecznie;

-Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie;

- Zespół Szkół w Opaleniu.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy historycznej składający się z 25 zadań zamkniętych i otwartych obejmujący zakres wiedzy z klas IV-VIII szkoły podstawowej. Poziom wiedzy był wysoki, o czym świadczy dogrywka, która ostatecznie wyłoniła zwycięzców.

I MIEJSCE- FILIP LUBIŃSKI-KLASA VIIIB

II MIEJSCE- ZOFIA GŁOWALA-KLASA VIIA

III MIEJSCE- MARTYNA SCHMIDT-KLASA VIIIB

Szkołę reprezentowały także Lena Bettin z klasy VIIIB oraz Daria Pączek z klasy VIIC.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie i jesteśmy bardzo dumne z ich wyników!!! Cieszymy się, że historia nie jest tylko przedmiotem szkolnym, ale pasją i zamiłowaniem do znajomości dziejów przodków.

Gratulujemy!!!!!

Nauczyciele historii:

Dorota Jakubowska i Agnieszka Bogusz

Skip to content