Powtórka z polskiego w trochę innej formie

Choć mogłoby się wydawać inaczej, ta lekcja języka polskiego to nie była tylko zabawa. To nie było tylko klejenie, wycinanie, malowanie. Jeżeli ktoś tak myślał, bardzo się mylił.

Mieliśmy poważną powtórkę z rozprawki. W ruch poszły podręczniki i gruntowne przypomnienie sobie wszystkiego na temat tej formy wypowiedzi, a później zebranie najważniejszych informacji. Wykorzystaliśmy do tego ciekawą metodę – przygotowywaliśmy lapbooki.

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. To przeważnie teczka lub większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści.

Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania i gromadzenia wiadomości. Samemu, bez pomocy, w ciekawy i przyciągający uwagę sposób.

 Klasa VIIb poradziła sobie z tym zadaniem na szóstki z plusem.

Ewa Gajewska

Skip to content