I Gminne Konkursy Przedmiotowe

W szkołach podstawowych na terenie gminy Gniew zorganizowano konkursy przedmiotowe, których pomysłodawcą i inicjatorem był

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.

W każdej ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy, wyłoniono najlepszych uczniów, którzy reprezentowali swoją szkołę na etapie gminnym konkursu.

Organizatorami poszczególnych konkursów były szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego – matematyka, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. gen. Józefa Hallera – j. polski, Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu – historia, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie – przyroda, Szkoła Podstawowa Polskie Gronowo – j. angielski.

Zespół Szkół  w Opaleniu też ma swoich mistrzów: 

WE ARE THE CHAMPIONS!
11 marca 2022r. odbył się Gminny konkurs języka angielskiego dla klas VII – VIII.
21 najlepszych uczniów z siedmiu szkół naszej gminy, wśród których znaleźli się: Marta Gajewska, Zosia Głowala i Grzegorz Baran usiadło do testu, który składał się z części słuchowej, czytania ze zrozumieniem, znajomości gramatyki i  napisania pracy pisemnej na podany temat.
Po trudnych zmaganiach mogliśmy odetchnąć, a po ogłoszeniu wyników cieszyć się z II miejsca naszej szkoły oraz nagrody, którą zdobyła Marta Gajewska z klasy VII a.
Tylko jednego punktu zabrakło Grzegorzowi by stanąć na podium.
GRATULACJE DLA NASZYCH UCZNIÓW. JESTEŚCIE ZWYCIĘZCAMI !

Dnia 15 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych gminy Gniew. Wcześniej zorganizowano etap szkolny w celu wyłonienia uczniów reprezentujących naszą szkołę w etapie gminnym. Uczeń klasy VIII b naszej szkoły – Filip Lubiński zajął III miejsce w tym konkursie. Cieszymy się razem z Filipem, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

22 marca 2022r. po niemal dwugodzinnych zmaganiach konkursu z języka polskiego, podczas których uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, wiedzą dotyczącą terminów literackich, pojęć gramatycznych, a także umiejętnością redagowania krótszych i dłuższych form wypowiedzi, jury wyłoniło najlepszych z grona osiemnastu. I tak:

I miejsce zajęła – Aleksandra Hofman,

III miejsceBartosz Nierzwicki.

Brawa dla naszych mistrzów!!! Nie zawiedli, pokazali na co ich stać.

Wstydu nie przyniosła również Marta Gajewska i Piotr Urbański, którzy znaleźli się w piątce najlepszych. Brawa również dla nich!

Dnia 29.03.2022r. odbył się w Piasecznie I Gminny Konkurs Przyrodniczy. Naszą szkołę reprezentowały: Joanna Chmielewska, Aleksandra Hofman oraz Zofia Głowala, która uplasowała się na III miejscu. Gratulujemy!!!!

Trzymamy kciuki za I Gminny Konkurs Historyczny, który odbędzie się 21.04.2022r. w naszej placówce w Opaleniu.

Opiekunowie grup:

Karolina Dudzik-Gołyńska, Gabriela Łopatowska, Ewa Gajewska, Krzysztof Markowski

Skip to content