21 listopada- Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień!

W Zespole Szkół w Opaleniu 22 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Każda klasa wybierała Królową Życzliwości oraz Króla Życzliwości.
Znaleźć się wśród życzliwych to wielkie wyróżnienie!

A oto krótka historia tego dnia:
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Dlatego klasowi zwycięzcy, którzy otrzymali tytuł Królowej i Króla Życzliwości takimi cechami się wyróżniają.

Oto galeria klasowych Królowych i Królów Życzliwości.

Opiekunowie SU:
Dorota Jakubowska
Ewa Gajewska
Gabriela Łopatowska.

Skip to content