Europejski Tydzień Sportu w Opaleniu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą prowadzoną przez Komisję Europejską, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. To ogólnoeuropejskie przedsięwzięcie realizowane jest pod hasłem Be Active i ma zachęcić Europejczyków do aktywnego trybu życia zarówno podczas trwania Europejskiego Tygodnia Sportu, jak i przez cały rok. Ambasadorami akcji są znane osoby ze świata sportu (mistrzowie Polski, Europy i świata (m.in. Artur Siódmiak, Monika Pyrek-Rokita, Otylia Jędrzejczak, Ewa Trzebińska, Bartosz Matusiewicz, Maria Andrejczuk, Natasza Jaworska).
Europejski Tydzień Sportu obchodzony jest w tym roku w dniach 23-30 września. Jest bardzo popularny wśród dzieci i młodzieży europejskich szkół.
Dnia 24.09 2020 również Zespół Szkół im Józefa Czyżewskiego w Opaleniu uczestniczył w promocji Europejskiego Dnia Sportu. Przedsięwzięcie w naszej szkole polegało na wzięciu udziału w konkurencjach zaplanowanych dla uczniów klas I-III SP na świeżym powietrzu. Były to konkurencje w formie zadań sprawnościowych i lekkoatletycznych do zaliczania na obwodzie ćwiczebnym. Uczniowie mieli do wykonania aż 11 różnych zadań sprawnościowych. Zadania sportowe były  dobrane odpowiednio do wieku i umiejętności młodszych uczniów w taki sposób, aby każdy uczeń był zaangażowany i mógł  wziąć  udział w każdej konkurencji, otrzymując przy tym sporą dawkę radości i uśmiechu. Oczywiście każdy uczestnik otrzymał dyplom z informacją o Europejskim Tygodniu Sportu oraz poszczególne klasy otrzymały słodkie upominki.

Przedsięwzięcie udało się znakomicie, o czym świadczyły szczęśliwe buzie naszych uczniów! Bardzo cieszymy się, że nasza szkoła mogła przyczynić się do promocji Europejskiego Tygodnia Sportu Be Active. Zadowolenie dzieci i sportowe emocje tego dnia były wielkie i niezapomniane. I na tym nam zależało – aktywność fizyczna, radość, frajda i zdrowie!

Organizatorzy

received_438827990412227

Skip to content