„Baw się i tańcz”- konkurs taneczny

Karnawał w Zespole Szkół w Opaleniu zakończył się tańcząco i pod hasłem dobrej zabawy. W piątek 21 lutego odbył się już drugi jak do tej pory (pierwszy miał miejsce rok temu) konkurs taneczny „Baw się i tańcz”. Udział wzięły w nim klasy od I- VI. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie układu tanecznego do wybranego przez siebie utworu. Wszystkie klasy wywiązały się z niego fantastycznie! W konkursie, oprócz dziewczyn , brali udział również chłopcy, w końcu „tańczyć każdy może”. Układy przygotowane przez klasy były po prostu perfekcyjne. Każdy tańczący dawał z siebie wszystko, by jego klasa wypadła jak najlepiej. Super patrzyło się i podziwiało tańczące dzieci i młodzież. Wszyscy tańczyli przepięknie, z werwą i energią. No i widać było, że taniec sprawia im ogromną radość. Nasza szkolna publiczność nagradzała każdy występ brawami.

Konkurs otworzyły dziewczęta z klasy Vb, które jak prawdziwe cheerleaderki, tchnęły w uczestnikach tanecznego ducha. Natomiast w przerwie na obrady Jury świetny występ dały dziewczyny z klasy VIIa (one to mają talent). Po tanecznych zmaganiach Jury ogłosiło werdykt. W kategorii klas I-III wszystkie młodsze klasy zajęły I miejsce. Nie sposób było wybrać najlepszych, gdyż wszystkie dzieciaki tańczyły bardzo dobrze. W kategorii klas IV-VI wygrała klasa IVa, której figury wykonywane podczas układu zachwyciły zarówno Jury, jak i wszystkich zebranych. Wielkie brawa i wyrazy uznania dla zwycięzców, ale też wszystkich biorących udział! Każda klasa (nie tylko zwycięzcy i biorący udział) otrzymała słodycze, natomiast najmłodsi uczestnicy dostali jeszcze drobne upominki. Wszyscy tańczyli z wielkim zaangażowaniem i mamy nadzieję , że załączone zdjęcia chociaż w części oddadzą gorącą, taneczną atmosferę tego dnia. Na koniec imprezy wszyscy zebrani w sali gimnastycznej uczniowie, a nawet niektórzy nauczyciele, zatańczyli wspólnie do finałowego utworu. Taneczny klimat udzielił się wszystkim! Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do organizacji konkursu. Dziękujemy również P. Zygmuntowi Rajkowskiemu i chłopakom z kl. Vb za nagłośnienie i oprawę muzyczną. Jesteśmy pewni, że to wydarzenie jeszcze długo będzie wywoływało uśmiech na twarzy i przyjemne wspomnienia. Takie zakończenie karnawału w Zespole Szkół w Opaleniu: wszyscy razem, sportowo, tanecznie i na wesoło!

Aneta Dąbrowska i Tomasz Cejer

Skip to content