MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) to święto obchodzone 21 lutego, a ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W naszej szkole wprowadzamy ten dzień  na stałe do uczniowskiego kalendarza, aby każdy uczeń docenił nasz ojczysty język. Ten dzień ma m.in. na celu podnoszenie naszej świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.

W związku z tym w tygodniu 17 luty– 21 luty wychowawcy przeprowadzili na godzinach wychowawczych lekcje związane z językiem polskim. Jednak to nie były zwykłe lekcje, tylko zabawy wyrazami. Miały nam pokazać, że język polski to wyjątkowy język, z którym można robić wiele ciekawych eksperymentów.

Zabawy wyrazami zwiększają naszą płynność słowną, sprawiają, że wzbogacamy swoje słownictwo, nie stękamy, nie robimy nadmiernych pauz w mówieniu, bo nie brakuje nam słów.

Zabawy wyrazami to też fajny sposób na utrwalanie zasad ortograficznych. Dlatego dziękujemy wszystkich za czynne wzięcie udziału w naszym szkolnym tygodniu z językiem polskim.

 

Opiekunowie SU

Ewa Gajewska

Dorota Jakubowska

Skip to content