PIRACKIE PARTY PRZEDSZKOLAKÓW I KLAS MŁODSZYCH

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez pociechy, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 4 lutego 2020 r. w szkole w Pieniążkowie odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek oraz marynarzy i piratów. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Najpierw w salach były zabawy wśród serpentyn oraz pamiątkowe zdjęcia. Przygotowany był też poczęstunek. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli na salę gimnastyczną na Pirackie Party zorganizowane przez zaproszonych animatorów. Animatorzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką oraz do gier i zabaw. Odbyła się pełna emocji podróż z mapą, szukanie skarbów piratów, poławianie pereł, tańce z małpką oraz siłowanie na rękę z kapitanem Hakiem. Na sali, a raczej na statku, podczas pląsów wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Największy zachwyt wyrwał na dzieciach pokaz baniek mydlanych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 z żalem opuszczały salę balową.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Wychowawczynie:

Mirela Librecht i Malwina Jankowska-Dejna
Maria Koenig i Małgorzata Orzendowska

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/zespol.szkol.w.opaleniu/photos/?tab=album&album_id=824086948067049 

Skip to content