Walentynki w naszej szkole!

Jak co roku dzień 14 lutego, to Dzień Zakochanych, więc w naszej szkole od rana intensywnie działała walentynkowa poczta zakochanych. Przyjaciele, koledzy i zakochani wysyłali sobie przemiłe liściki, życzenia, a niekiedy nawet szczere miłosne wyznania. Uczniowie przyszli ubrani w czerwone bluzki, sukienki, spodnie, bo przecież czerwony to kolor miłości.
A komu zawdzięczamy ten dzień?
Obecny kształt święta związany jest z osobą świętego Walentego, biskupa i męczennika chrześcijańskiego, którego wspomnienie w Kościele katolickim przypada właśnie 14 lutego. Walenty zakochał się w córce strażnika więzienia, w którym przebywał z powodu sprzeciwu wobec rozkazu cesarza, żeby nie udzielać ślubów zakochanym legionistom.Przed śmiercią napisał do swojej wybranki liścik miłosny z podpisem- Twój Walenty, był to właśnie dzień 14 lutego. I od tej pory tego właśnie dnia wszyscy zakochani okazują sobie miłość.
Życzymy wszystkim życzliwości wobec siebie każdego dnia!
Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za organizację poczty walentynkowej.

Opiekunowie Samorządu:
Dorota Jakubowska i Ewa Gajewska.

Skip to content