Zdrowo i wesoło

11 lutego klasa IA uczestniczyła w spotkaniu z panią dietetyk. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Ważną sprawą jest też łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

Prowadząca omówiła główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób.

Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie. Ten pierwszy posiłek dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

W dalszej części spotkania uczniowie uczyli się – bawiąc, przyporządkowywali odpowiednie produkty oraz układali puzzle.

wych. Beata Bieniek

Skip to content