Spotkanie z policjantem

 

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci w miniony wtorek uczniowie klasy IA uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką policji, pracującą na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie.

Prowadząca spotkanie zwracała uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypomniała zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Zwróciła uwagę również na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek oraz brały aktywny udział w pogadance, chętnie odpowiadały na pytania.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk gościa element odblaskowy. Uczniowie podziękowali prowadzącej za wartościową i interesującą prelekcję.

wych. Beata Bieniek

Skip to content