Światowy Dzień Uśmiechu

Uśmiech sprawia, że ludzie odbierają nas jako bardziej pogodnych, życzliwych i miłych. Natomiast śmiech poprawia nastrój, rozładowuje napięcie i przyczynia się do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia. Właśnie dlatego większość z nas lubi się śmiać i powinno robić to jak najczęściej. To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999r. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw.smiley face, stworzonej w 1963r.
4 października w Zespole Szkół w Opaleniu uczniowie świętowali Dzień Uśmiechu. Samorząd Uczniowski- organizator akcji- przygotował uśmiechnięte buźki dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Kto ubrał się tego dnia w wesołe gadżety, nie był pytany, w ten sposób nagradzano wesołków naszej szkoły.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za organizację tego dnia!
Opiekunowie samorządu:
Dorota Jakubowska i Ewa Gajewska.