EGZOTYCZNA WYPRAWA KLASY 0 DO ZOO

W środę 5 czerwca klasa 0 z Opalenia i Pieniążkowa wybrała się na wycieczkę autokarową do ZOO w Gdańsku – Oliwie. Zwiedzając piękny ogród zoologiczny dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych stref klimatycznych świata. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Przedszkolakom szczególnie podobały się olbrzymie słonie, wysokie żyrafy, groźne lwy i śmieszne małpki. Podczas pobytu w ZOO znalazł się też czas na zakup pamiątek  i poczęstunek. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami. Po długim dniu, dzieci wróciły do domu bardzo zmęczone, ale wszystkie z uśmiechem na twarzy.

 

M. Koenig

B. Bieniek