Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie

W dniu 8 maja grupa Biedroneczki wybrała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie, aby zapoznać się z pracą strażaka. Podczas spotkania strażacy podzielili się z dziećmi ciekawostkami związanymi z ich pracą. Biedronki z dużym zainteresowaniem oglądały wozy strażackie, ich wyposażenie. Strażacy opowiedzieli dzieciom, że nie tylko są wzywani do gaszenia pożarów, ale również do różnych wypadków. Jednak największe wrażenie na dzieciach zrobiła przejażdżka wozami strażackimi. Na koniec spotkania dzieci podziękowały strażakom za możliwość poznania specyfiki ich zawodu.
Po wizycie w straży przedszkolaki udały się na plac zabaw, znajdujący się na terenie zamku. Tam zabawom nie było końca. Zmęczone i szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola.

Ewelina Dziadzio