Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 1 do 3 kwietnia 2019 r.  w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne, które wygłosił ksiądz Zbigniew Gełdon- na co dzień wicedyrektor Radia Głos w Pelplinie oraz Diecezjalny Duszpasterz Zespołów Muzycznych i Scholi Liturgicznych, Prezes Zarządu Fundacji „Na cały Głos”. Ksiądz Zbigniew, bardzo szybko zdobył sympatię uczniów naszej Szkoły, treści które prezentował były ciekawe, poparte przykładami z życia.  Był to czas refleksji nad własnym życiem, słuchaniem Słowa Bożego oraz czas śpiewu i radości. Razem się modliliśmy, śpiewaliśmy, po prostu byliśmy ze sobą, tworząc niepowtarzalną atmosferę i wspólnotę serc.

Podczas rekolekcji spektakl wystawiła Grupa Cienia z Opalenia pt.”Misterium Męki Pańskiej”. Na scenie widzieliśmy Jezusa oskarżanego przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Go na Golgotę, towarzyszącą Mu Maryję, Weronikę ocierającą Mu twarz, Szymona Cyrenejczyka pomagającego Mu dźwigać krzyż, Marię Magdalenę. Aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postaci. Odpowiednio dobrana muzyka potęgowała nastrój. Spektakl został nagrodzony brawami.

Dziękuję ks Zbigniewowi Gełdon i ks. Waldemarowi Opłatkowskiemu za piękne rekolekcje oraz za pomoc p. Barbarze i Zygmuntowi Rajkowskim.

Agnieszka Bogusz