Witamy Wiosnę !!!

Jest taki dzień, na który dzieci czekają przez całą zimę……..21 marca Pierwszy Dzień Wiosny.

Klasa O A z Opalenia postanowiła przywitać go na kolorowo. W tym dniu nie brakowało barwnych ubrań, kolorowych kapeluszy i czapek, były również bociany, żabki i sama Pani Wiosna.

Z żółtymi balonami dzieci przeszły barwnym korowodem uliczkami wokół szkoły a gromkimi okrzykami przegoniły zimę i oczywiście przywitały nastającą wiosnę. Teraz już na pewno będzie cieplej!

Początek wiosny to również okazja do uczczenia Światowego Dnia Wody. Na zajęciach edukacyjnych organizowanych przez INWEST-KOM we współpracy z Eko-Centrum Heliantus 25 marca udaliśmy się do Gniewa do Stacji Uzdatniania Wody. Dzięki panu Łukaszowi Ogonowskiemu dowiedzieliśmy się skąd jest woda, jak jest oczyszczana, w jaki sposób trafia do naszych domów i ile to jest 1 m3 wody.

Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.

wych. Beata Bieniek