Warsztaty z pierwszej pomocy w przedszkolu i klasie „0”

1 lutego w grupie Biedronek, Promyczków i klasie „0” odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu MIKROINNOWACJE „DEFIBRYLACJA BEZ GRANIC” prowadzone przez pana Tomasza Kordunowskiego- strażaka Ochotniczej straży Pożarnej z Jelenia. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak udziela się pierwszej pomocy, jak działa defibrylator oraz jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan Tomasz przypomniał dzieciom podstawowe numery alarmowe oraz nauczył jak wezwać pomoc przez telefon. Maluchy uczyły się także reanimacji na fantomach. Dzieci były zachwycone i z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach.

Dziękujemy p.Tomaszowi Kordunowskiemu za ciekawe i profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.

M.Rulińska

E.Dziadzio

B.Bieniek