„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” Maria Skłodowska-Curie

20181130_122128

W hołdzie dla najwybitniejszej uczonej w minionym 100-leciu dla naszego kraju, dwukrotnej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie oraz dla uświetnienia przypadających w tym roku szkolnym obchodów 70-lecia I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie, szkoła ta zorganizowała Powiatowy Konkurs Chemiczny pt.: „Skłodowska Górą”

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VIII SP i III klas gimnazjalnych Powiatu Tczewskiego i będzie składał się z dwóch etapów (I etap –szkolny i II etap –powiatowy).

Patronat nad konkursem objęli: Politechnika Gdańska i Starostwo Powiatowe w Tczewie.

W ramach Konkursu, w piątek 30 listopada 2018 roku odbyła się prelekcja na temat „ Życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie” oraz własnych badań związanych z radiochemią wygłoszona przez dr hab. Alicja Boryło, prof. Nadzwyczajny UG Katedry Chemii i Radiochemii Środowiska. W prelekcji wzieło udział szesciu uczniów z naszej szkoły, którzy postanowili spróbować swoich sił w konkursie – wszyscy uczniowie to uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej. Pierwszy etap konkursku odbędzie się na początku 2019 roku – trzymajmy kciuki za owocne przygotowania do niego!

Snapchat-1293795339

Dziękujęmy dyrekcji za umożliwenie nam wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

MW