Żeby zrozumieć teatr…

Kilka dni temu uczniowie naszej szkoły zawitali do Kwidzyna, gdzie Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, gościnnie na deskach kwidzyńskiego teatru, prezentował sztukę „Teatralne potyczki”.
Spektakl ten to ciekawy zabieg „teatru w teatrze”. Rzecz dzieje się współcześnie, w jednym z większych miast. Zespół aktorski przygotowuje się do kolejnej premiery. Podczas gorączkowej próby generalnej pojawia się wiadomość o bliskiej wizycie słynnego reżysera poszukującego nowych twarzy. Przed aktorami otwiera się szansa zrobienia kariery. Wielkie nadzieje mieszają się z szarą rzeczywistością.
Akcja sztuki toczy się w dwóch planach: na scenie i w garderobie.
„Spektakl- wykorzystując znane motywy literackie, rekwizyty, kostiumy i fachowe nazewnictwo- daje możliwość pokazania młodemu widzowi ważniejszych konwencji teatralnych. Jednocześnie odsłania kulisy teatru, przygotowania i próby”.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali spektakl, a później z prawie taką samą przyjemnością zajadali pizzę i kababa.

EG

teatr 1 teatr 2