Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą zostały zaproszone przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. W Piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zebraliśmy się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Opaleniu i wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.
Chcieliśmy w ten sposób wyrazić nasz szacunek do Ojczyzny oraz wszystkich, którzy walczyli o jej niepodległość.
Ten wyjątkowy dzień z pewnością zapisze się w historii każdej szkoły jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.

 

Wioleta Machlus, Agnieszka Bettin.