Wieści z klasy V B. Konkurs „ZBIERAMY KASZTANY”.

 

Klasa V B aktywnie rozpoczęła rok szkolny 2018/2019. Już na początku września rodzice uczniów wraz z wychowawczynią panią Gabrielą Łopatowską zorganizowali piknik rodzinny w leśniczówce na Pólku.  Uczniowie mile spędzili piątkowe popołudnie korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji. Przy ognisku mogli upiec kiełbaski i porozmawiać,  przy muzyce potańczyć, a nawet puszczać bańki mydlane. Nikomu nie spieszyło się do domu, spotkanie przedłużyło się do późnego wieczora J.

28 września klasa obchodziła Dzień Chłopaka. Wychowawczyni z dziewczętami złożyła chłopcom życzenia. Po wykonaniu przez chłopców różnych zadań, zostały wręczone im upominki – medale i lizaki.

Pod koniec września i na początku października rodzice z wychowawczynią podjęli kolejne działanie. Ogłoszony został klasowy konkurs „Zbieramy kasztany”.  Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Zebrano łącznie ok. 250 kilogramów kasztanów. Klasowi rekordziści zebrali po 50 kg. Dzięki tej zbiórce na konto klasy wpłynęło ok. 250 zł. Zebrane pieniążki mogą zostać przeznaczone na przykład na wycieczkę. Pani Dyrektor Ewa Karsińska wręczyła  uczniom, którzy zebrali najwięcej kasztanów, dyplomy i nagrody przygotowane przez wychowawczynię i rodziców. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce  – Monika Kowalewska, Patryk Czechanowski

II miejsce – Kinga Smolińska

III miejsce – Lena Bettin

IV miejsce – Jagoda Kottlenga, Karolina Czerska

 

 

Rodzice z wychowawczynią