Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane od  lat, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Odbywa się zawsze po pasowaniu na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani  na czytelników dnia 05.10.2018roku. Głównym celem tej imprezy jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów. To miejsce w szkole powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać. Pierwszoklasiści w tym dniu musieli zdać egzamin z podstawowych wiadomości obowiązujących czytelnika.  Wychowawczyni pani  Anna Cichewicz mocno trzymała kciuki za pierwszoklasistów podczas egzaminu. Dzieci zdały egzamin śpiewająco! Uczniowie złożyli przyrzeczenie książce i własnoręcznie umieścili swój podpis pod słowami:

,,My uczniowie pierwszej klasy
Tobie, Książko przyrzekamy:
- że szanować Cię będziemy
- krzywdy zrobić Ci nie damy.
-obowiązków czytelnika
- będziemy przestrzegać pilnie
- i z Twych rad i Twych mądrości
- korzystać od dziś usilnie!
PRZYRZEKAMY!”

Następnie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy .
05.10.2018 roku wypożyczyli swą pierwszą książkę!
Miło było patrzeć na Ich rozpromienione i zaciekawione twarzyczki.

J. M.