„GADKI PO NASZAMU, CZYLI PO KOCIEWSKU”

​W środę 9 maja chętni uczniowie z klas I – III SP wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Zadanie nie było łatwe. Tu ważna była nie tylko dykcja, gestykulacja, ale przede wszystkim gwara i to gwara kociewska.
Przewodniczącą jury był gość specjalny – pani Emilia Rulińska, autorka poezji i prozy kociewskiej. Jej twórczość dominowała wśród utworów recytowanych przez dzieci. „Kociewiaki” pięknie zaprezentowały przygotowane teksty. Uwagę zwracały również ich stroje. Jury, po długich obradach, wyłoniło zwycięzców:

I miejsce ex aequo – Ola Karsińska i Gabrysia Cyssewska,

II miejsce ex aequo – Julia Rychlewska i Zosia Głowala,

III miejsce ex aequo – Paweł Paczkowski i Julia Bołkowska.

Wyróżnienia otrzymali: Lena Izba, Maja Izba, Ola Hofman, Asia Chmielewska i Julia Hiler.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni . Poza dyplomem, każde dziecko mogło cieszyć się praktycznymi upominkami związanymi tematycznie z Kociewiem.

Gratuluję uczestnikom. Możecie być z siebie dumni, bo podjęliście się naprawdę trudnego zadania
No i ….udało się! Za rok będzie już łatwiej.

E.K.