Teatr Katarynka

W dniu 20 kwietnia 2018 r. do naszej szkoły przyjechał Teatr Katarynka z Gdańska prezentując spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla najmłodszych. W tym dniu klasy 0 i I-III szkoły podstawowej w Opaleniu obejrzały i brały udział w interaktywnym przedstawieniu pt. „W Miejskiej Dżungli” w której zwrócono szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa dzieci wszystko w kabaretowo- musicalowej formie. Poruszono kwestie numerów alarmowych, przechodzenia przez jezdnię, zachowania się w ruchu ulicznym, a wszystko to z udziałem naszych uczniów na scenie. Na zakończenie przedstawienia dzieci razem z aktorami budowały na scenie instrument z rur PCV oraz wzięły udział w warsztatach aktorskich.

Po spektaklu wszyscy wyszliśmy na zewnątrz domu kultury i aktorzy zabawili się z dziećmi były: tańce, zabawy ruchowe i nauka puszczania ogromnych baniek mydlanych.

Były to prawie dwie godziny wspaniałej zabawy.

K. Zander