„CÓŻ TO BYŁ ZA BYK”

We wtorek 16.01. 2018r. uczniowie klas III oraz Ib wybrali się na wycieczkę do kina ,,Helios” w Grudziądzu na film animowany pt. „ Byczek Fernando”. Projekcję filmu poprzedzała rozmowa ze strażnikiem miejskim oraz pracownikiem poradni psychologiczno-pedagogicznej na temat bezpieczeństwa w internecie. Uczniowie poznali najważniejsze zastosowania internetu a także rozmawiali o niebezpieczeństwach, które czyhają na dzieci w sieci. Dowiedzieli się gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia oraz jak ważne jest poinformowanie osoby dorosłej w przypadku podejrzanych znajomych i ich zamiarach. Wspaniała ekranizacja opowieści o wyjątkowym Byczku i jego przygodach, przeniosła dzieci w niesamowite miejsca, wywierając ogromne wrażenie nie tylko na uczniach ale również na nauczycielach. Wszyscy pomimo zimowej zawieruchy wróciliśmy do Opalenia z uśmiechami na ustach. Dziękujemy naszym opiekunkom wycieczki (p. R. Nawrockiej i p. J. Megger) za cierpliwość i wytrwałość. To był bardzo udany wyjazd!

Wychowawcy:

B. Bieniek

K. Zander

E. Głowala