Ćwiczymy przyszłych ratowników

Zajęcia EDB w naszej szkole dotyczące udzielania pierwszej pomocy to mnóstwo ćwiczeń praktycznych, a przy tym też dużo zabawy. Trzeba jednak przyznać, że uczniowie podchodzą do lekcji na serio i bardzo się angażują. Tu nie ma czasu na odpoczynek, bo trzeba przećwiczyć podstawy pierwszej pomocy: postępowanie w przypadku zasłabnięć, omdleń, resyscytację krążeniowo – oddechową, opatrywanie ran, pozycję boczną i wiele innych ważnych ćwiczeń, które warto znać, gdyby życie nas kiedyś zaskoczyło…

Z moich obserwacji wynika, że wielu naszych trzeciogimnazjalistów wiedziałoby jak się zachować w różnych trudnych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacjach, na pewno nie stałoby z założonymi rękoma, tylko bez zastanowienia udzielało pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Tego jestem pewna.

EG

Więcej zdjęć pod adresem: https://www.facebook.com/pg/zespol.szkol.w.opaleniu/photos/?tab=album&album_id=348332508975831