Zajęcia teatralne

mistrz-przedszkolak
We wrześniu i październiku w Pieniążkowie i w Opaleniu dzieci z grup przedszkolnych wzięły udział w warsztatach teatralnych. Na zajęciach poznawaliśmy różne „teatralne słowa”: kurtyna, rekwizyt, widownia, aktorzy. Zrobiliśmy też samodzielnie kukiełki do przedstawienia o Czerwonym Kapturku, a następnie przygotowaliśmy swój teatrzyk kukiełkowy z kartonu. Przyczepiliśmy kurtynę. Każda grupa mogła wystawić własne przedstawienie o dziewczynce z koszyczkiem. Wymyślaliśmy też nowe wersje – z dwoma Kapturkami. Robiliśmy również wymyślone ludziki z rzepów, a potem animowaliśmy z ich użyciem różne scenki. Na zajęciach teatralnych nie zabrakło ćwiczeń dykcji i logopedycznych. Dlatego powtarzaliśmy wierszyki łamiące języki i robiliśmy wyścigi przedmiotów napędzanych naszym oddechem. Cały czas przygotowywaliśmy się też do partriotycznego występu na 11 listopada. Wszystkie dzieci poznały piosenkę „Płynie WIsła płynie”, „Przybyli ułani pod okienko”. Starsza grupa przygotowała specjalny taniec pt. „Barwy Narodowe” z wykorzystaniem szerokich wstęg z białego i czerwonego materiału.
Samodzielnie wykonywaliśmy też kwiaty, rekwizyty do naszego występu.
Kinga Cesarz