Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października odbyła się w Zespole Szkół w Opaleniu uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem p. Dyrektora Mirosława Narlocha, który gorąco podziękował wszystkim nauczycielom Zespołu Szkół oraz pracownikom administracji i obsługi za ich trud wkładany w nauczanie i wychowanie uczniów oraz wzorowe funkcjonowanie szkoły. Po podziękowaniu miała miejsce scenka- wizyta w pokoju nauczycielskim, gdzie nasze uczennice w roli nauczycielek wymieniały poglądy na temat współczesnego szkolnictwa. Następnie akademia przybrała formę koncertu życzeń. Uczniowie klas młodszych, jak i gimnazjum wyrażali najszczerszą wdzięczność Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły poprzez utwory muzyczne, które z wielką starannością wcześniej przygotowali. Śpiewali i grali przepięknie, ujawniając swoje talenty muzyczne i wprawiając wszystkich obecnych w wyjątkowy i podniosły nastrój. W tym szczególnym dla szkoły dniu zaczarowali muzyką, słowem, obyciem ze sceną, brakiem tremy i serdecznym uśmiechem.

W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości, satysfakcji, siły i zapału do dalszej pracy, ponieważ „potrzeba wielkiego serca, aby nauczać i kształtować młode umysły”. Tego i jeszcze więcej warto życzyć nie tylko w Święto Edukacji Narodowej, ale też w każdym innym, zwykłym, codziennym  dniu.

( Za współpracę i organizację dziękujemy Alanowi Cicholewskiemu z klasy III gimnazjum, p. Zygmuntowi Rajkowskiemu oraz wszystkim uczniom biorącym udział w uroczystości).

 A. Dąbrowska

G. Łopatowska

J. Hofman