Kino na Temat „Żałuję!”

Poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klas III gimnazjum spędzili w kinie Helios w Grudziądzu, gdzie wzięli udział w projekcji filmu pt.: „Żałuję!”, w ramach cyklu „Kino na temat”. Podczas dyskusji poruszony został temat przemocy, prześladowania oraz bullying’u. Wspólnie z młodzieżą zaproszeni eksperci (Pani Katarzyna Kobylacka – Sikora z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Pani Jolanta Grzebieniewska z Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli a także reprezentant Policji z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej) starali się znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy poświęcimy swój spokój i wygodę, aby zauważyć cudze problemy? Jak skutecznie przeciwstawić się grupie? Gdzie szukać pomocy, gdy w klasie dzieje się coś złego? Jak reagować, będąc świadkiem takich sytuacji?

IMG_20170925_105014IMG_20170925_105044

Film bardzo wartościowy,  godny polecenia wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom, pedagogom i rodzicom młodzieży szkolnej.  Często nie zauważamy poważnych problemów z jakimi borykają się dzieci i młodzież bo nasza uwaga skupiona jest na sprawach błahych i mało istotnych a to co najważniejsze umyka uwadze – co w konsekwencji może prowadzić do tragedii…

MW, EG, AD