Pierwsze zajęcia z projektu realizowanego w Zespole Szkół w Opaleniu „Mistrz Przedszkolak” już za nami!

MistrzPrzedskolak

Pierwsze zajęcia z projektu realizowanego w Zespole Szkół w Opaleniu Od kilku tygodni dzieci z grupy przedszkolnej „Promyczki” biorą udział w różnorodnych zajęciach w ramach projektu „Mistrz Przedszkolak”.

Nasi przedszkolacy uczestniczą w jednej z ciekawszych form rehabilitacji wieloprofilowej, bardzo propagowanej i skutecznej, hipoterapii.

Podczas pierwszych zajęć z hipoterapii dzieci wysłuchały informacji dotyczących obowiązujących zasad bezpieczeństwa, poznały sposoby sprawowania opieki nad końmi pokonały własne lęki, uczestnicząc w pierwszej w swoim życiu, samodzielnej jeździe konnej.

Jazda na koniach sprawia przedszkolakom dużo radości i satysfakcji. Z zaciekawieniem słuchają wszystkich informacji dotyczących ich ulubionych zwierzątek.

Ogromną atrakcją dla dzieci jest również nauka pływania na Basenie w Kwidzynie. Podczas pierwszych zajęć wszystkie dzieci zapoznane zostały z zasadami korzystania z pływalni oraz regulaminami dostępnych atrakcji wodnych. Korzystanie z basenu podzielono na dwa etapy: oswojenia z wodą z elementami nauki pływania oraz część rekreacyjną, opierającą się na zabawie w wodzie.

Dzięki bogatej ofercie zajęć w projekcie „Mistrz Przedszkolak” nasze Przedszkole wspomaga indywidualny rozwój dziecka na najważniejszych poziomach-ruchowym, sensorycznym, psychicznym i społecznym.

Zajęcia dostarczają „Promyczkom” mnóstwo radości i są skarbnicą wiedzy oraz wielu wrażeń. Za każdym razem na ustach przedszkolaków maluje się uśmiech, który mówi sam za siebie.

 

wychowawczyni grupy przedszkolnej „Promyczki” – Magdalena Rulińska

Skip to content