Hipoterapia dzieci z Pieniążkowa w ramach projektu: „Mistrz Przedszkolak”

mistrz-przedszkolak

Dzieci z Przedszkola w Pieniążkowie rozpoczęły już pierwsze zajęcia  z hipoterapii w ramach projektu „Mistrz Przedszkolak”. Zajęcia z hipoterapii mają na celu normalizację napięcia mięśniowego, kodowanie w mózgu prawidłowego wzorca ruchu miednicy podczas chodu, doskonalenie równowagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także orientacji w przestrzeni, poprawę reakcji obronnych, stymulację i normalizację czucia powierzchniowego, zwiększenie poczucia własnej wartości, zmniejszenie zaburzeń emocjonalnych oraz rozwijanie pozytywnych kontaktów emocjonalnych. Zajęcia z hipoterapii  zawierają ćwiczenia adaptacyjne dziecka w stosunku do zwierzęcia: głaskanie, dotykanie, przytulanie, czesanie, nazywanie konia, karmienie, a także wsiadanie i zsiadanie z asekuracją, jazda w pełnym dosiądzie, jazda w pozycji leżącej przodem oraz instrukcja podstaw teorii jazdy dostosowana do poziomu dziecka.

Po pierwszych zajęciach dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Pani Ewelina w nagrodę za pilną naukę pokazała dzieciom małego źrebaka, który stał się dla przedszkolaków ogromną atrakcją. Przedszkolaki z  niecierpliwością czekają na następne zajęcia, które odbędą się już za tydzień.

Barbara Vogler

Skip to content