„Dziecko najlepsza inwestycja” Zajęcia rozwijające komputerowe – Grupa Gimnazjum

Od początku listopada 2016 roku uczęszczamy na zajęcia rozwijające z przedmiotu, który interesuje nas bardziej niż wszystkie inne – uczącej kreatywności, samodzielnego myślenia i wspomagającej logiczne myślenie informatyki. W trakcie zajęć przygotowujemy się do egzaminu ECDL z obszarów: edytor grafiki, edytor tekstu, Internet, sieć, arkusz kalkulacyjny. Uczestniczący w projekcie to uczniowie klas 3a, 3b, 2c i 2b gimnazjum. Uzupełniamy wiadomości i umiejętności, które wykorzystamy w dalszej edukacji. Spotykamy się systematycznie, dwa razy w tygodniu i spędzamy miło czas w naszej szkolnej pracowni komputerowej. Jednak nie tylko się uczymy, przerywnikami w nauce jest np. zabawa w chowanego, wspólne spacery lub śpiew. Każde z naszych zajęć jest równie ciekawe co edukujące dzięki temu spotkania nie są monotonne ani nużące, przez te kilka miesięcy zżyliśmy się ze sobą, co sprawiło że pomagamy sobie nawzajem. Tradycją stało się spożywanie wspólnego posiłku w trakcie środowych zajęć. Najczęściej jest to „pizza bez kukurydzy!”

Autorzy artykułu to: Ola Baszanowska, Agnieszka Kottlenga, Ola Kryszczuk, Ola Wiśniewska, Natan Cejer, Oskar Cylman, Karol Filbrandt, Tymek Laskowski, Mariusz Sondej.

Prowadząca zajęcia: K. Zander

Skip to content